سوالات متداول

سوالات متداول مشتریان که شاید برای شما هم پیش بیاد

قوانین تعویض کالا در فروشگاه ولوو نافعی

1 – تمامی هزینه های برگشت کالای معیوب از سوی خریدار و ارسال مجدد محصول بدون عیب رایگان بوده و بر عهده فروشگاه ولوو نافعی است.
2. خریدار موظف است که محصول را به همان شکل که دریافت کرده است ، درصورت وجود ایراد باز پس بفرستد و ایجاد هرگونه تغییر در ظاهر محصول ، لواز جانبی و جعبه دستگاه باطل کننده این قانون است. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالای ارسالی، امکان استفاده از سرویس ضمانت تعویض قطعه را از بین خواهد برد.
3- ضمانت قطعات یدکی برقی فقط به شرط نصب و عدم کارکرد قطعه نهایتا تا دو روز کاری پذیرفته می شود.
4- خریدار موظف است تا زمانی که مشکل بصورت کامل توسط کارشناسان فروشگاه نافعی بررسی گردد و نتایج آن به کاربر اعلام شود ، شکیبایی به عمل آورد.
5- در بعضی موارد تعویض محصول ممکن است به طول بیانجامد ؛ چرا که محصولات معیوب به بخش کنترل کیفیت فروشگاه ارسال می شوند و بدیهی است که باید از طرف آنها تاییدیه کالا ارسال گردد تا بتوان برای خریدار محصول مجدد ارسال کرد.
6- هزینه اولیه ارسال محصول معیوب به فوشگاه ولوو نافعی توسط مشتری پرداخت می شود و درصورت تایید وجود مشکل در کالا ، هزینه ارسال پرداخت شده از سوی کاربر ، به وی عودت می گردد.

شرایط عدم پذیرش کالای مرجوعی

  • شکستگی، له شدن جعبه جنس، کثیف و روغنی شدن قطعه یا جعبه، استفاده نادرست از قطعه توسط تعمیرکار .غیر متخصص
  • گذشتن بیش از هفت روز از زمان خرید کالا

حقوق مشتری

  • مشتری حق دارد پیش از خرید اطلاعات کامل از نحوه خرید ، مشخصات محصول و شرایط گارانتی را از فروشگاه اینترنتی یدکی لند جویا شود.
  • .مشتری میتواند سفارش خود را قبل از تحویل لغو کرده و مبلغ سفارش را بازپس ستاند